Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na dzień 29 września. To wydarzenie jest zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Celem święta jest przede wszystkim propagowanie czytelnictwa wśród uczniów. Czytanie dzieciom na głos stymuluje również ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Z tej okazji w naszej szkole zorganizowaliśmy małe przedsięwzięcie… W klasach najmłodszych panie wychowawczynie zamieniły się klasami i przez ułamek lekcji głośno czytały fragmenty wybranych lektur i bajek. Urywek historii zaciekawił najmłodszych uczniów do sięgnięcia po książkę, by dowiedzieć się o dalszych losach Plastusia, Króliczka i Asiuni.

W klasach starszych uczniowie przez 15 minut słuchali fragmentów wybranych lektur szkolnych, m.in. „Hibbita”, „Pana Kleksa”, „Pana Tadeusza” czy „Opowieści z Narnii”. Odpowiednio dobrane, humorystyczne sceny miały na celu zachęcenie uczniów do przeczytania dalszych losów bohaterów, ukazanie w innym świetle lektury obowiązkowej – jako książki dla każdego, czytanej z chęcią.

Dzień Głośnego Czytania warto więc obchodzić każdego dnia – zachęcamy do odwiedzania bibliotek i poszukiwania interesujących książek 🙂

Małgforzata Remfeld

Agnieszka Nidzgorska-Płoska

Milena Chlebowska

Możesz również polubić…

Menu Title
%d bloggers like this: