Szlachetna paczka

Wraz ze Szkołą Podstawową nr 6 w Szczytnie włączyliśmy się w ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka. Zachęcamy wszystkich, którzy zechcą przyłączyć się do tej pięknej akcji mądrego pomagania. Komu będziemy pomagać?  

64-letniej pani Ewelinie, która przez wiele lat wiodła szczęśliwe życie u boku swojego męża. Nic wtedy rodzinie nie brakowało, nawet jeśli pojawiały się problemy zdrowotne, to we dwoje łatwiej można było stawić temu czoła. Niestety trzy lata temu mąż pani Eweliny zmarł i od tamtej pory kobiecie trudno sobie poradzić. Pani Ewelina zmaga się z wieloma schorzeniami w tym oponiakiem mózgu, cukrzycą, padaczką czy niewydolnością nerek. Zdrowie nie pozwala jej podjąć nawet prac dorywczych, by mogła poprawić swoją sytuację materialną. Utrzymuje się z renty po zmarłym mężu i zasiłku pielęgnacyjnego, co łącznie wynosi 1670 zł. Niestety koszty utrzymania mieszkania i leczenie sprawiają, że po uregulowaniu tych kwot pozostaje jej jedynie 87 zł miesięcznie. 

Panu Piotrowi oraz 5-letniemu Adasiowi.  

Pani Piotr do niedawna wiódł spokojne życie. Sytuacja rodziny zmieniła się diametralnie w czerwcu br. Chłopca wychowywała matka, po tym jak związek mężczyzny rozpadł się trzy lata temu. Niestety była partnerka pana Piotra zmarła i od tamtej pory dziecko pozostaje pod jego opieką. Niestety okazało się, że chłopiec przeszedł z matką bardzo wiele ciężkich chwil. Była partnerka używała przemocy w stosunku do syna, nadużywała alkoholu i brała narkotyki. Pan Piotr o tym wszystkim dowiedział się dopiero po jej śmierci, gdyż mieszkała wraz z synem na drugim końcu Polski, a rodzina ukrywała przed nim ten fakt. Aby utrzymać siebie i syna pan Piotr podejmuje stałą pracę. Przychód rodziny, to 2800 zł. Po odjęciu kosztów utrzymania w kwocie 1660 zł, rodzinie pozostaje 570 zł na osobę.

Bliższe informacje na temat konkretnych potrzeb znajdują się na plakatach.

Akcja trwa do 4 grudnia. Podpisane imieniem i nazwiskiem dary przynosimy do p. Katarzyny Grzelczak-Kruszyńskiej oraz p. Jolanty Jagaczewskiej

 

 

Możesz również polubić…

Menu Title
%d bloggers like this: