Święto Niezapominajki

     ŚWIĘTO NIEZAPOMINAJKI  15 MAJA 2022 R.

to święto przyrody i ekologii, które obchodzimy 15 maja. Inicjatywa ta ma na celu promowanie walorów przyrodniczych naszego kraju oraz podkreślenie rozpiętości gatunków występujących na terenie Polski. To doskonała lekcja przyrody, która uświadamia młodemu pokoleniu rolę natury w życiu każdego człowieka.

DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

to także

ŚWIĘTO LUDZI SERDECZNYCH

* Akcję zapoczątkował 2002 roku redaktor radiowej jedynki prowadzący Ekoradio – Andrzej Zalewski.
* W tym dniu przesyłamy sobie życzenia i obdarowujemy się tego dnia bukietami niezapominajek na znak pamięci, przyjaźni i sympatii.
* 15 maja to święto przyrody mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska.
* święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu osób, miejsc i sytuacji, budowanie silnych, głębokich więzi z najbliższymi.
* W sekretnym języku kwiatów – niebieski kolor zarejestrowany jest do wzniosłych uczuć i życzeń, które mogą spełniać się dopiero w przyszłości.
* Bukieciki niezapominajek panny dawały kawalerom, którzy wybierali się     w podróż lub rozpoczynali służbę w wojsku, w ten sposób te niepozorne piękne kwiatki stały się symbolem pamięci i miłości, która pokona wszelkie przeszkody.
* Ten polski kwiatek mówi skromnie – nie zapomnij o mnie zwolnij na chwilę „uśmiechnij się do bliskich, pomyśl o starych przyjaciołach”.

Możesz również polubić…

Menu Title
%d bloggers like this: