Pupilowo – podsumowanie akcji „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”

Podsumowanie akcji

„Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”

Październik w Szkole Podstawowej w Pasymiu dedykowany był zwierzętom, zwłaszcza naszym pupilom.  Jest on miesiącem dobroci dla zwierząt i w związku z tym przeprowadziliśmy szereg działań mających na celu pomoc bezdomnym psom i kotom. Dodatkowo staraliśmy się przez nasze działania uwrażliwić uczniów, rodziców i nauczycieli na los, jaki spotyka porzucone i zaniedbane zwierzęta.

Nasze działania:

 • Przeprowadziliśmy szkolną zbiórkę pieniędzy na karmę. Kupiliśmy 35 kg suchej karmy oraz 50 puszek mokrej (dla kotów). Dużą część przekazaliśmy dla kotów w Kocich Piecach oraz dla dziesięciu adoptowanych kotów Pani Ady Herbut. Kupiliśmy też obroże dla dużych psów z przytuliska w Pasymiu.
 • Przeprowadziliśmy akcję „ Pupilowo”, która polegała na umieszczaniu na naszym szkolnym Facebooku zdjęć zwierząt domowych naszych ucznió
 • Każda klasa wykonała i zaprezentowała plakat mówiący o tym, jak należy dbać o zwierzęta.
 • Na lekcjach religii dzieci dowiedziały się, kto jest patronem zwierząt i przyrody.
 • Uczniowie odwiedzili gabinet weterynarii Pani Anety Krzyżanowskiej w Pasymiu.
 • Pani doktor weterynarii przeprowadziła u nas w szkole lekcję wychowawczą na temat : Jak zostać lekarzem zwierząt?
 • Wzięliśmy udział w spotkaniu z behawiorystą i treserem psów Panem Piotrem Dworakiem.
 • Zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy wśród uczniów konkurs plastyczno-literacki ” Kudłaty bohater na cztery łapy”.
 • Przygotowany został przez Panią Annę Dębek wernisaż wszystkich prac konkursowych.
 • Odbyło się wręczenie nagród za konkurs ( m.in. wydrukowanych przez Panią Emilię Olkowską breloczków na drukarce 3D w Laboratorium Przyszłości)
 • Laureaci konkursu odwiedzili pieski w przytulisku w Pasymiu.

Dużo się działo.

          Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli naszą akcję, w szczególności : rodziców, uczniów, dyrekcji, wychowawców. Wyrazy wdzięczności pragniemy przekazać także: Pani Anecie Krzyżanowskiej, Adzie Herbut, Ani Adamczyk, Pani Marzence z Kocich Pieców oraz Panu Piotrowi Dworakowi.

          Dzięki Wam wszystkim akcja rozrosła się do nieoczekiwanych rozmiarów, a PAŹDZIERNIK- MIESIĄC DOBROCI DLA ZWIERZĄT tak naprawdę trwa cały rok!

Aneta Gołaszewska, Emilia Hajduk

 

 

Możesz również polubić…

Menu Title
%d bloggers like this: