O wilku słów kilka

W ramach akcji informacyjnej „O wilku słów kilka” zorganizowanej w naszej szkole odwiedzili nas szczególni goście – Pan Adam Gełdon z Nadleśnictwa Spychowo wraz z wilkiem :). Specjalista od leśnych drapieżników opowiedział nam o ich zwyczajach, a także o tym jak należy się zachować, kiedy spotkamy wilka na naszej drodze. Dowiedzieliśmy się też, jak rozpoznać wilka i nie pomylić go z psem np. dużym owczarkiem. Pan Adam pokazał nam tropy wilka a dodatkowo mogliśmy usłyszeć nagrania wycia wilków – niekoniecznie do księżyca :).

          Na tej niezwykłej lekcji dowiedzieliśmy się również o tym, jakie przysmaki lubią wilki. Ich dieta jest urozmaicona. Wilki polują na zwierzęta kopytne ale zjadają też owoce i części roślin. Pan Adam opowiedział nam również dlaczego wilki mogą pojawiać się w pobliżu naszych podwórek. Powody są różne: nasze domy powstały w miejscach ich terytorium, są w okresie godowym lub mają łatwy dostęp do pożywienie np. w źle zabezpieczonym śmietniku lub kompostowniku.

          Na koniec zajęć, abyśmy czuli się bezpiecznie, Pan Adam opowiedział nam jak zachować się kiedy widzimy na naszej drodze wilka.

          Serdecznie dziękujemy za tę niezwykle cenną i ciekawą lekcję.

 

Aneta Gołaszewska

Emilia Hajduk

Możesz również polubić…

Menu Title
%d bloggers like this: