Zdrowo, przyrodniczo i filmowo

1 marca 2023 r. o godzinie 8:00 uczniowie klas IV a, IV b, V b wraz z wychowawczyniami wyruszyli na wycieczkę, która miała połączyć zdrowie, przyrodę i kulturę kinową. Udało się!!! Już w autobusach odbył się konkurs na zdrowe i kolorowe drugie śniadanie. Kiedy uczniowie otworzyli swoje pojemniczki z kanapkami po autobusie rozniósł się piękny zapach świeżych warzyw, owoców i pieczywa. Jury miało bardzo trudny wybór, ale to dobry znak:).

          Drugi punkt programu to lekcje w Muzeum Przyrody w Olsztynie. Uczniowie brali udział w grze terenowej „Tropiciele” oraz w zajęciach dotyczących zwierząt zamieszkujących nasze tereny. Na koniec wizyty w muzeum obejrzeliśmy wystawę pt. „Zwierzęta Warmii i Mazur”, która przedstawia bogactwo fauny naszego regionu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kolekcja dużych ssaków ( żubry, łoś, jelenie, wilki) oraz świat ptaków.

          Po zajęciach czas na drugie śniadanie – pyszne, zdrowe, kolorowe. I ruszamy dalej w drogę!!! Tym razem kierunek kino Helios. Tam czekali na nas Astelix i Obelix ze swoimi przygodami. To był bardzo zabawny film, który pozwolił nam się rozluźnić i zapomnieć o obowiązkach dnia codziennego. 

          Dzień upłynął nam bardzo szybko, wesoło i czekamy na następną przygodę.

 

 

Aneta Gołaszewska

Emilia Hajduk

Milena Chlebowska

Możesz również polubić…

Menu Title
%d bloggers like this: