Zające na kordonie

28 maja uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w spektaklu teatralnym pt. „Zające na Kordonie” zrealizowanym przez Stowarzyszenie Twórców i Orędowników Kultury Anima. Po raz pierwszy nasi uczniowie mogli uczestniczyć w spektaklu prezentowanym w tak niezwykłym, klimatycznym miejscu – w starej mazurskiej stodole położonej w środku lasu. Spektakl poświęcony międzywojennym losom pogranicza Polski i Prus Wschodnich przybliżył nam fragment naszej mazurskiej historii. Opowiedziana barwnie, z ciekawą scenografią, z muzyką i śpiewem na żywo, z aktorami grającymi pomiędzy widzami- na „wyciągnięcie ręki” – była dla wielu osób zaskakującym, nowym doświadczeniem.

Po spektaklu twórcy przybliżyli tajniki teatru i odpowiadali na pytania uczniów.

Natomiast tydzień wcześniej odbyło się spotkanie z panem Michałem Wiśnickim, który w barwny sposób opowiedział o historii pogranicza Polski i Prus Wschodnich. Prelekcja służyła lepszemu zrozumieniu fabuły spektaklu.

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Możesz również polubić…

Menu Title
%d bloggers like this: