Wycieczka do Gdyni i Gdańska

W dniu 23. 05. 2022 r. odbyła się wycieczka  klas Ib, IIIa i IIIb do Gdyni i Gdańska. W wyjeździe uczestniczyło 43 uczniów, w tym 2 z Ukrainy.

Wycieczka rozpoczęła się od spaceru Skwerem Kościuszki w Gdyni, z którego można było podziwiać cumujące przy nabrzeżu niszczyciel – okręt „ORP Błyskawica” i „ Dar Pomorza” – trzymasztowy żaglowiec, obecnie statek muzeum.  Krótki postój w Gdyni odbywał „ Dar Młodzieży”, trzymasztowy polski żaglowiec szkolny, który dzieci mogły podziwiać.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Oceanograficznym, która pozwoliła odkryć dzieciom tajemnice podwodnego świata. Kolorowe ryby i koralowce bardzo zachwycały wszystkich, ale duże wrażenie zrobiły olbrzymie szczęki rekina.

Po wyjściu z Oceanarium był czas na zabawę na placu zabaw, spacer piaszczystą plażą, pyszny obiad i zakup pamiątek.

Następnym punktem wycieczki była wizyta w ZOO w Gdańsku Oliwie. Zwiedzanie odbywało się pojazdem elektrycznym meleks. Podczas jazdy pan kierowca opowiadał o ogrodzie i jego mieszkańcach, pojazd zatrzymywał się na chwilę przy poszczególnych wybiegach. Z wielką przyjemnością dzieci robiły najprzeróżniejsze zdjęcia zwierzętom i z radością im się przyglądały.

Ostatnim miejscem wycieczki był Gdańsk, a w nim spacer Długim Targiem, na którym można było podziwiać fontannę Neptuna, Ratusz, piękne kamienice i Bazylikę Mariacką. Był też czas na pyszne lody.

W drodze powrotnej odbył się postój w Mc Donaldzie, gdzie każdy mógł kupić ulubiony zestaw.

W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale zadowoleni wycieczkowicze dotarli do Pasymia. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała. Dzieci przywiozły z niej ciekawe doświadczenia, wrażenia, które długo będą wspominać.

Teresa Kruszyńska

Możesz również polubić…

Menu Title
%d bloggers like this: