Wycieczka do Olsztyna

31 maja 2022 r. uczniowie klasy III b pod opieką wych. pani Teresy Kruszyńskiej i pani Marioli Obidzińskiej wybrali się na wycieczkę do Olsztyna. Podróż do stolicy województwa była atrakcyjna, ponieważ dzieci jechały pociągiem, a dla wielu z nich była to pierwsza tego typu jazda.

Wycieczka rozpoczęła się zwiedzaniem Starego Miasta: Podzamcza, mostu Św. Jana, dziedzińca Zamku Kapituły Warmińskiej, Katedry Św. Jakuba Apostoła, Wysokiej Bramy. Dużym zainteresowaniem, na dziedzińcu zamkowym, cieszyły się dyby i studnia szczęścia. Podczas spaceru był czas na pyszne lody i zakup pamiątek.

            Następnym punktem wycieczki była wizyta w kinie Helios, gdzie dzieci obejrzały film fabularny pt.” Detektyw Bruno”. Film wszystkim bardzo się podobał. Były w nim wątki komediowe, jak również momenty wzruszenia.

            W drodze powrotnej na dworzec nie mogło obyć się bez wizyty w Mc Donaldzie. Po szczęśliwym powrocie do Pasymia, wszyscy uznali wycieczkę za udaną, a stolicę Warmii i Mazur – Olsztyn za atrakcyjne i piękne miasto.

Teresa Kruszyńska

 

Możesz również polubić…

Menu Title
%d bloggers like this: