Zaprzyjaźnij się z Patrykiem – przytul książkę!

14 grudnia 2017 roku zorganizowaliśmy happening ” Zaprzyjaźnij się z książką”, który miał na celu zachęcenie uczniów naszej szkoły do czytania książek. Chętne osoby przebrały się za wybrane postacie z baśni, a następnie razem z naszą KSIĄŻKĄ- PATRYKIEM przemaszerowaliśmy na przerwach korytarzami, zachęcając wszystkich do przytulania książki i robienia sobie zdjęć. Dzieci z klas I-III wzięły udział w konkursie ze znajomości baśni. Dostały od nas kolorowe balony z cytatami z baśni. Następnie czytałyśmy im te fragmenty i musieli zgadnąć, z jakiej baśni pochodzą. Za dobre odpowiedzi nagradzałyśmy je cukierkami.

W naszą akcję zaangażowała się cała klasa VII a wraz z wychowawczynią panią Emilią Hajduk. Zosia przygotowała cytaty, a my ogłosiłyśmy możliwość wzięcia udziału w happeningu w całej szkole. Wszyscy nasi koledzy i koleżanki przebrali się za bohaterów literackich- był: Czerwony Kapturek, dwie królewny Śnieżki, siedmiu krasnoludków, zły wilk, Baba Jaga,  jednorożec i nawet Harry Potter.

Akcja zakończyła się sukcesem, uczniowie i nauczyciele chętnie zaprzyjaźniali się z książką i pozowali do zdjęć z Patrykiem. Dzieci z młodszych klas popisały się doskonałą znajomością baśni.

Koordynatorki

Możesz również polubić…

Menu Title
%d bloggers like this: