Pacynkowy „Czerwony Kapturek”

22 marca 2018 r. teatrzyk pacynkowy po raz drugi wystawił sztukę przed pierwszoklasistami. Tym razem teatrzyk przedstawił bajkę Charlesa Perraulta pt. „Czerwony Kapturek” – opowieść o dziewczynce w kapturku z czerwonego aksamitu, jej babci i złym wilku oraz dzielnym leśniczym.

Chyba każdy czytał i zna doskonale tą bajkę, zatem wie jakie konsekwencje spotkały wilka za złe uczynki. Nasi aktorzy zmienili więc nieco zakończenie na bardziej optymistyczne – wilk oczywiście dostał karę, ale przede wszystkim odszedł z domku babci z dobrą radą, a wszyscy domownicy stali się już na zawsze przyjaciółmi pilnującymi wzajemnie swojego bezpieczeństwa. Bo jak wiemy z morału bajki – należy słuchać rodziców, nie rozmawiać z obcymi osobami i jeść dużo zdrowych owoców i warzyw.

W tytułową rolę bajki wcieliła się Klaudia Kowalewska, babcię odtworzyła Karolina Kowalewska, złym wilkiem był Kacper Świdroń, a leśniczego zagrał Paweł Rogall. Rodziców Czerwonego Kapturka zagrali Kacper Kędzierski i Sandra Soból. Bajkę opowiedzieli Roksana Olszewska i Adam Rogall. W nagrodę za skupienie i uwagę widzowie dostali kolorowanki, a aktorzy gromkie brawa.

W naszych głowach rodzą się powoli pomysły na kolejne przedstawienie. Zatem – do zobaczenia!

Agnieszka Nidzgorska

Elżbieta Marciniak

Możesz również polubić…

Menu Title
%d bloggers like this: