Międzynarodowy Dzień Kropki

W tym roku w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Kropki. Święto odkrywania w sobie zdolności, a także uwierzenia we własne możliwości przypadło na piątek 14 września. Większość uczniów przyszła tego dnia ubrana w najróżniejsze kropeczki, dzięki czemu mieli szansę uniknąć odpytywania.

W klasie II b ten dzień rozpoczął się od wszelkich kropek na ubraniach. Ogromne, duże, małe i te najdrobniejsze- wszystkie zostały zauważone i policzone. Następnie dzieci obejrzały film o Vashti, który był inspiracją do dyskusji i talentach. Na koniec każdy wyciął kropkę, w której narysował to, w czym jest najlepszy. Okazało się, że każdy coś potrafi.

W klasach III gimnazjum uczniowie podczas zajęć artystycznych także poznali historię Vashti, która uwierzyła we własne siły i odkryła w sobie pasję malarską. Następnie stworzyli prace, kropkując kartki patyczkami maczanymi w farbie.

W klasach VI i VIII podczas lekcji języka polskiego uczniowie po obejrzeniu filmu ” Kropka” w grupach stworzyli plansze, na których umieścili związki frazeologiczne związane z kropką, a niektórzy stworzyli także rodzinę wyrazów wokół słowa kropka. Każde dziecko zostawiło odcisk swojej dłoni, w który wpisało swoje zdolności, zalety lub zainteresowania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ilustrujących efekty wszystkich działań.

 

Możesz również polubić…

Menu Title
%d bloggers like this: