Wycieczka klas IV i V

W czwartek 17 października klasa IV a oraz klasy V a i b pojechały pod opieką swoich wychowawców: p. M. Zawadzkiej, P. Olkowskiej oraz M. Szyszki na wycieczkę do Olsztyna do kina „Helios” i Muzeum Przyrody.
W kinie obejrzeliśmy wzruszający i przejmujący, a jednocześnie pełen humoru, film, pt. „Był sobie pies 2” o wartości przyjaźni w życiu każdego człowieka. Projekcja u wielu uczniów wywołała łzy wzruszenia, kiedy to główny bohater, pies Baily, bez względu na swoje różne wcielenia bezwarunkowo opiekował się powierzoną mu przez swojego pierwszego pana wnuczką CJ.
Po obejrzeniu ekranizacji udaliśmy się do olsztyńskiego Muzeum Przyrody. Tu uczestniczyliśmy w lekcji biologii, w czasie której pani prowadząca zajęcia zapoznała nas ze zwierzętami żyjącymi na Warmii i Mazurach. Są to m.in. ptaki: kukułka, jerzyk, kowalik, sowa płomykówka, bąk, rybołów, dudek oraz ssaki: wilk, jeleń, nietoperz. W ostatnim etapie lekcji uczniowie rozwiązali sprawdzian dotyczący wcześniej zdobytej wiedzy . Poradzili sobie z nim doskonale. Na koniec oglądaliśmy wystawione w muzeum eksponaty różnych zwierząt.
Bez wątpienia wyjazd do Olsztyna można uznać za wartościowy i ciekawy.

M.Szyszka

 

Możesz również polubić…

Menu Title
%d bloggers like this: