100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości.

          Uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęliśmy w naszej szkole od Przeglądu Pieśni Patriotycznych i Żołnierskich. W podniosłej atmosferze wysłuchaliśmy przygotowanych przez wszystkie klasy SP i Gimnazjum pieśni. Uczniowie wykonywali zarówno utwory, które powstały w czasach walk o niepodległość ojczyzny, jak i utwory napisane współcześnie na cześć wydarzeń mających miejsce w listopadzie 1918 r.

           W czasie przerwy można było na kiermaszu ciast, przygotowanym przez Samorząd Szkolny, zjeść coś słodkiego i napić się kawy lub herbaty. Ze sprzedaży słodkości uzyskaliśmy sumę 1029, 87 zł. Kwotę tę przeznaczymy na zakup książek i pomocy dydaktycznych dla przedszkolaków w Sużanach

           O godz. 11.40 zgromadziliśmy się przed szkołą, aby wspólnie z zaproszonymi gośćmi: p. burmistrzem C. Łachmańskim, księdzem P. Jagiełką, pastorem W. Twardzikiem oraz przewodniczącą Rady Rodziców p. E. Adamczyk posadzić „niepodległościowy dąb”. Po wkopaniu przez gości drzewka uczestniczyliśmy w apelu poległych, który został prowadzony przez harcerzy: Julię Skalską,  Grzegorza Ciechanowskiego i Marcina Romana. Następnie ksiądz P. jagiełka odmówił modlitwę za tych wszystkich bohaterów, którzy przyczynili się do odzyskania przez nasz kraj wolności bądź w jego obronie oddali życie.

           Świętowanie  zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu narodowego. W ten sposób nasza szkoła uczestniczyła w „Rekordzie dla Niepodległej”

            W niedzielę 11 listopada po mszy świętej za Ojczyznę nasi uczniowie przedstawili wzruszający program artystyczny, za który podziękowaniom i gratulacjom nie było końca.

Małgorzata Szyszka

Możesz również polubić…

Menu Title
%d bloggers like this: