Zwycięstwo chóru w Konkursie Piosenki Patriotycznej

21  listopada uczennice naszej szkoły ponownie wybrały się na Konkurs Piosenki Patriotycznej, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie.
Wraz z chórem i zespołem w konkursie wziął udział Szymon Nawotka z klasy trzeciej. Zaśpiewał bardzo ładnie piosenkę pt: „Witaj Zosieńko„, za co został nagrodzony gromkimi brawami.
Konkurs odbył się w w sześciu kategoriach. Komisja brała pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworów, innowacje artystyczne, wrażenie artystyczne, muzykalność i warunki głosowe wykonawców.
Zespól wokalny w składzie: Oliwia Nowak – klasa IV A, Maja Szczepańska – kasa V B i Anastazja Śledzik – klasa V B w kategorii IV – VI zajął III miejsce.  Uczennice zaprezentowały utwór pt:” Kraj rodzinny Matki mej” przy akompaniamencie gitary i skrzypiec.
Natomiast chór w kategorii  VII – VIII oraz Gimnazja zajął I miejsce śpiewając piosenkę pt: ” Uwierz Polsko„. Emocje i radość były wielkie. Uczennice z entuzjazmem zareagowały na ogłoszone wyniki. Po konkursie wszyscy z uśmiechem na twarzach wrócili do szkoły. Moja radość też była wielka. Serdecznie gratuluję wszystkim wykonawcom.
Maja Zawadzka

Możesz również polubić…

Menu Title
%d bloggers like this: